Category: Bota

Lajmet dhe ngjarjet rreth botes

1 2 3 18 10 / 180 POSTS
Ish-zv.ministri goditet gjatë debatit në një TV

Ish-zv.ministri goditet gjatë debatit në një TV

Ish-zv.ministri i Brendshëm, Ghenadie Cosovan është përfshirë në një sherr me anëtarin e Partisë së Ndryshimit Sergiu Tofilat.Të dy poli [...]
Pamje të vërshimeve katastrofike në Gjermani

Pamje të vërshimeve katastrofike në Gjermani

Të paktën 20 persona kanë vdekur dhe për dhjetëra të tjerë nuk dihet ende asgjë, pas vërshimeve në perëndim të Gjermanisë, të cilat kanë [...]
Franca kusht mjekëve: Vaksinohuni ose mund të mbeteni pa paga

Franca kusht mjekëve: Vaksinohuni ose mund të mbeteni pa paga

Qeveria franceze ka njoftuar se të gjithë punëtorët shëndetësorë në vend duhet të vaksinohen plotësisht kundër Covid-19 deri në shtato [...]
Dhu nohet për vd ekje 24-vjeçari homoseksual

Dhu nohet për vd ekje 24-vjeçari homoseksual

Spanja është përfshirë në protesta pasi një i ri homoseksual u rrah për vdekje fundjavën e kaluar në një sulm të dyshuar homofobik.Turma [...]
Bideni ka një paralajmërim për Putinin

Bideni ka një paralajmërim për Putinin

Presidenti amerikan, Joe Biden, i ka thënë homologut të tij rus, Vladimir Putin, se Shtetet e bashkuara do të ndërmarrin çfarëdo vepri [...]
Kalifornia goditet nga tërmeti, gurë të mëdhenj në rrugë

Kalifornia goditet nga tërmeti, gurë të mëdhenj në rrugë

Një tërmet i fuqishëm e goditi pjesën lindore të Kalifornisë të enjten pasdite, duke bërë që banorët lokalë të vërejnë lëkundje dhe gu [...]
Ministrit ukrainas i dhurohen këpucë me take të larta, ja arsyeja

Ministrit ukrainas i dhurohen këpucë me take të larta, ja arsyeja

Sot, gjatë sesionit të parlamentit ukrainas, Ministri i Mbrojtjes së këtij vendi, Andriy Taran “mori si dhuratë” disa palë këpucë të gra [...]
Vr asja e 20 vjeçares, policia greke publikon motivin e pabesueshëm të kr.imit

Vr asja e 20 vjeçares, policia greke publikon motivin e pabesueshëm të kr.imit

Policia greke ka lokalizuar si pistë hetimore, dyshimin më të ri, se Charalambos Anagnostopoulos, piloti 33 vjeçar që akuzohet se vrau g [...]
Piloti që v rau bashkëshorten flet nga burgu, ka disa fjalë për vjehrrën

Piloti që v rau bashkëshorten flet nga burgu, ka disa fjalë për vjehrrën

Babis Anagnostopoulos ka dhënë një deklaratë për “Good Morning Greece” që nga burgu i Korydallos.Piloti 32-vjeçar që i mori jetën bashkëshortes së tij [...]
Gjysma e australianëve në izolim nga varianti Delta

Gjysma e australianëve në izolim nga varianti Delta

Shtatë qytete të Australisë janë izoluar, në përpjekje për të frenuar përhapjen e variantit Delta të koronavirusit.Zyrtarët raportuan të mërkurën për [...]
1 2 3 18 10 / 180 POSTS