Category: Bota

Lajmet dhe ngjarjet rreth botes

1 2 3 14 10 / 133 POSTS
E blen Ferrarin 400 mijë euro, e shkatërron brenda pak orëve

E blen Ferrarin 400 mijë euro, e shkatërron brenda pak orëve

Pronari i një makine Ferrari F8 Tributo, të cilën sapo e kishte blerë, e shkatërroi atë në një a ksident rrugor. Vetëm 6 orë pas blerjes së superma [...]
Qytetarët mund të paguajnë përmes fytyrës, sistemi i ri aplikohet në supermarketet ruse

Qytetarët mund të paguajnë përmes fytyrës, sistemi i ri aplikohet në supermarketet ruse

Një grup tregtar rus, X5, njoftoi të mërkurën se do të lançojë një sistem pagese me njohje fytyre, zgjerimi më i fundit i një teknologjie, ky që ka nd [...]
Rrëzohet aeroplani ushtarak, vde sin të gjithë që ishin brenda

Rrëzohet aeroplani ushtarak, vde sin të gjithë që ishin brenda

Shtatë vetë mbetën të v dekur sot nga rrëzimi i një aeroplani ushtarak jo shumë larg Abujas në Nigeri, njoftoi ushtria nigeriane, transmeton Gazeta Ex [...]
Amerikania thotë se u konvertua në Islam pasi shikoi një seri turke në Netflix

Amerikania thotë se u konvertua në Islam pasi shikoi një seri turke në Netflix

Një grua 60 vjeçe nga Shtetet e Bashkuara është konvertuar në myslimane pasi u ndikua nga një seri e popullarizuar televizive turke, e quajtur “Resurr [...]
Si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi? Flasin krijuesit e “The Simpsons”

Si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi? Flasin krijuesit e “The Simpsons”

Të gjithë e kemi vërejtur se si seriali “The Simpsons”, ka bërë një punë mjaft të mirë për të parashikuar të ardhmen me një saktësi të frikshme, në sh [...]
Statistikat zyrtare, kaq paguhen kosovarët në vend, Gjermani e Zvicër

Statistikat zyrtare, kaq paguhen kosovarët në vend, Gjermani e Zvicër

Gjetja e një vendi pune dhe sigurimi i një jete më të mirë, janë ndër arsyet kryesore qe i shtyjnë kosovarët ta marrin rrugen jashtë vendit. Për punën [...]
Pse për çdo ditë e më shumë, burrat po nisin të përdorin makijazh

Pse për çdo ditë e më shumë, burrat po nisin të përdorin makijazh

Nga një krem hidratues i lehtë apo balsam pa ngjyrë buzësh, te sy vezullues dhe qerpikë fallco; ka mënyrë të shumta se si sot burrat po zgjedhin të gr [...]
‘Në të s’ëmës 2020’, urimi më ‘i bukur’ për vitin që lam pas bëhet hit nga Kina në Itali (Video)

‘Në të s’ëmës 2020’, urimi më ‘i bukur’ për vitin që lam pas bëhet hit nga Kina në Itali (Video)

Viti që lam pas ishte një ndër vitet më të vëshitrë për të gjithë njerëzit nëpër botë, pasi koronavirusi “pushtoi” të gjitha shtetet njëra pas tjetrës [...]
“Kosova në zemrën time”, miku i shqiptarëve ikën nga Kongresi i SHBA-së pas 32 viteve

“Kosova në zemrën time”, miku i shqiptarëve ikën nga Kongresi i SHBA-së pas 32 viteve

Pas 32 viteve, Eliot Engel nesër largohet nga Kongresi në SHBA. “Pas 32 vjetëve të shkëlqyeshme, sot është dita ime e fundit si anëtar i Kongresit. [...]
Rritet bilanci i v iktimave nga tërmeti në Kroaci, MPB jep detaje

Rritet bilanci i v iktimave nga tërmeti në Kroaci, MPB jep detaje

Ministria e Brendshme e Kroacisë konfirmoi sonte se në tërmetin e sotëm shkatërrues me fuqi 6,2 ballë me epiqendër afër Petrinjes, gjashtë persona hum [...]
1 2 3 14 10 / 133 POSTS