Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 577 578 579 580 581 596 5790 / 5960 POSTS
Zyrtarja e AKR-së kërkon që Kryeministri Kurti të izolohet në konvikte

Zyrtarja e AKR-së kërkon që Kryeministri Kurti të izolohet në konvikte

Zyrtarja e AKR-së, Rejhane Vuniqi ka kërkuar nga Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti që të izolohet në karantinë në Qendrën e Studentëve. [...]
24 orët e fundit pa raste të reja me Covid-19 në veri

24 orët e fundit pa raste të reja me Covid-19 në veri

Në 24 orët e fundit në veri të Kosovës, nuk është regjistruar asnjë rast i ri i pacientëve me Covid-19, dhe as raste me të shëruar e të vdekur. Der [...]
Roli i bankave komerciale në kohë krize

Roli i bankave komerciale në kohë krize

Shumë biznese në Kosovë kanë pësuar humbje të mëdha nga masat emergjente për parandalimin e koronavirusit. Në mënyrë që të rimëkëmben pas pandemisë [...]
Vazhdon dhurimi i gjakut, Qendra e Transfuzionit punon deri pasmesnatës

Vazhdon dhurimi i gjakut, Qendra e Transfuzionit punon deri pasmesnatës

Qendra Kombëtare për Transfuzion të Gjakut, ka bërë të ditur se ka mungesë të gjakut, krejt kjo ka ardhur si pasojë e pandemisë. Pas këtij njoftimi, s [...]
Aeroporti ”Adem Jashari” njofton se janë anuluar të gjitha fluturimet e datës 13 maj

Aeroporti ”Adem Jashari” njofton se janë anuluar të gjitha fluturimet e datës 13 maj

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, ka njoftuar pasagjerët se të gjitha fluturimet e datës 13 maj janë anuluar. Lidhur me këtë vendim dhe për info [...]
Velipoja në pritje të kosovarëve, këto janë detajet në lidhje me çmimet

Velipoja në pritje të kosovarëve, këto janë detajet në lidhje me çmimet

Teksa kulmi i sezonit të plazhit po afrohet operatorët e shërbimit ende janë të paqartë mbi mbarëvajtjen e sezonit këtë vit. Ministria e Turizmit n [...]
Dhu.nohet një grua në Mitrovicë

Dhu.nohet një grua në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një dhun.im ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në pjesën jugore të Mitrovicës. Sipas njoftimit, policia në ora 05:00 t [...]
Temperaturat këtë javë arrijnë deri në 27 gradë

Temperaturat këtë javë arrijnë deri në 27 gradë

Në vendin tonë këtë javë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. “Në fushat termike parashihet rritje të lehta në të dy vlerat ekstre [...]
Edhe kabineti i Kurtit në vetizolim

Edhe kabineti i Kurtit në vetizolim

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është vetizoluar pasi që ka pasur kontakt me një zyrtar të Ministrisë së Integrimeve Evropiane që dyshohet të jet [...]
Covid-19, Zvicra fillon fazën e dytë të hapjes

Covid-19, Zvicra fillon fazën e dytë të hapjes

Shteti i Zvicrës sot fillon fazën e dytë të hapjes më 11 maj pas ballafaqimit me Covid-19. Atje do të hapen shkollat, restorantet, tregjet, muzetë, [...]
1 577 578 579 580 581 596 5790 / 5960 POSTS