Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 32 33 34 35 36 39 340 / 388 POSTS
Policia kontrollon qytetarët në Prishtinë për kohën e orarit të lëvizjes

Policia kontrollon qytetarët në Prishtinë për kohën e orarit të lëvizjes

Policia e Kosovës është duke patrulluar nëpër sheshet e kryeqytetit vazhdimisht, teksa sot kur është dita e dytë prej se ka filluar zbatimi i masave t [...]
​Drejtoria e Inspeksionit nis kontrollin e bizneseve në Prishtinë

​Drejtoria e Inspeksionit nis kontrollin e bizneseve në Prishtinë

Drejtoria e Inspeksionit e Komunës së Prishtinës është riorganizuar duke i shpërndarë të gjitha ekipet në terren, përtej punës me rotacion. Ekipet [...]
Selimi: 26 vjeçari nuk ishte paraqitur si i sëmurë, e-maili për problemet mendore erdhi shumë vonë

Selimi: 26 vjeçari nuk ishte paraqitur si i sëmurë, e-maili për problemet mendore erdhi shumë vonë

Kryetari i Grupit Parlamentar të VV’së, Rexhep Selimi, ka thënënë emisionin DPT te Fidani në T7 se vdekja e 26 vjeçarit është rast i rëndë dhe nuk duh [...]
Pakoja emergjente Drejtori i ATK-së , Ilir Murtezi njofton për sa ditë dalin pagesat për punëtorët e tjerë

Pakoja emergjente Drejtori i ATK-së , Ilir Murtezi njofton për sa ditë dalin pagesat për punëtorët e tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat, që të jenë përfitues [...]
Zeka: Shteti e shtyu drejt vetëvrasjes një të ri

Zeka: Shteti e shtyu drejt vetëvrasjes një të ri

Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se 26 vjeçari që u vetëvra në Qendrën e Studentëve ishte viktimë e luftës po [...]
Vetëvendosje kërkon hetim të pavarur e transparent për vdekjen e të riut në Qendrën e Karantimit

Vetëvendosje kërkon hetim të pavarur e transparent për vdekjen e të riut në Qendrën e Karantimit

Lëvizja Vetëvendosje, sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë në të cilën është diskutuar për zhvillimet në vend, ato lidhur me pandeminë dhe ato politike [...]
Totaj i PDK-së pas vdekjes së 26 vjeçarit, i kujton Vetëvendosjes protestat e 2016-tës

Totaj i PDK-së pas vdekjes së 26 vjeçarit, i kujton Vetëvendosjes protestat e 2016-tës

Nënkryetari i PDK-së dhe kryetari i degës në Prizren, Shaqir Totaj ka reaguar pas vdekjes së 26’vjecarit nga Gjilani. Ai ka thënë se një ngjarje e til [...]
Arben Vitia: Qysh mbrëmë e kam menduar dorëheqjen

Arben Vitia: Qysh mbrëmë e kam menduar dorëheqjen

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia para gazetarëve ka thënë se rastin i djeshëm i vdekjes së 26 vjecarit i cili kërceu nga kati i pestë i konvikteve [...]
Çfarë ndodh nëse vaksina e Covid-19 nuk krijohet dot?

Çfarë ndodh nëse vaksina e Covid-19 nuk krijohet dot?

Te infektuar: 851 Sheruar: 381 Vdekur: 22   Çfarë ndodh nëse vaksina e Covid-19 nuk krijohet dot? LajmeGazeta Express04/05/2020 10:31 Te [...]
Deputetja e PDK-së kërkon përgjegjësi nga Kurti, Vitia e Sfeçla për vdekjen e 26 vjeçarit nga Gjilani

Deputetja e PDK-së kërkon përgjegjësi nga Kurti, Vitia e Sfeçla për vdekjen e 26 vjeçarit nga Gjilani

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka kërkuar përgjegjësi nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe vartësit e tij për vdekjen e të riut 26 vje [...]
1 32 33 34 35 36 39 340 / 388 POSTS