Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 310 311 312 313 314 318 3120 / 3180 POSTS
Këshilltari qeveritar i Albin Kurtit: Kosova është Serbi

Këshilltari qeveritar i Albin Kurtit: Kosova është Serbi

Me veç një fjali, zyra e kryeministrit në detyrë të Kosovës, siç nuk ka ndodhur asnjëherë më parë në këto muaj të punës së kësaj qeverie, kanë njoftua [...]
LAJMI I FUNDIT – Drejt dorëheqjes, shoku Albin Kurtit largohet nga VV-ja

LAJMI I FUNDIT – Drejt dorëheqjes, shoku Albin Kurtit largohet nga VV-ja

Gjërat në Lëvizjen Vetëvendosje, siç duket nuk po shkojnë siç duhet. Madje kanë filluar edhe dorëheqjet e para nga ky subjet politik. Burime të Gaz [...]
Nuk ndalet Kurti: Emëron këshilltar serbin që shpërndante këngë heroike për Ratko Mladiqin

Nuk ndalet Kurti: Emëron këshilltar serbin që shpërndante këngë heroike për Ratko Mladiqin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar sot serbin nga Shtërpca, Cvetko Vejlkoviq, këshilltar të tij politik dhe udhëheqës të zyrë [...]
​LAJMI I FUNDIT – Bien të hyrat në Doganën e Kosovës, rriten importet nga Serbia

​LAJMI I FUNDIT – Bien të hyrat në Doganën e Kosovës, rriten importet nga Serbia

Të hyrat në Doganën e Kosovës kanë shënuar rënie rreth 30 milionë euro krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar për shkak të pandemisë dhe u [...]
A do të mund kosovarët të shkojnë sivjet në det, flet shefja e OBSH’së në Kosovë

A do të mund kosovarët të shkojnë sivjet në det, flet shefja e OBSH’së në Kosovë

Kosovarët kanë gjasa që pas disa muajve të shkojnë në pushime verore në bregdetin shqiptar. Por e gjitha kjo do të varet nga diciplina që qytetarët do [...]
Thaçi telefonatë me kryeministrin Plenkoviq: Kosova dhe Kroacia janë partnerë strategjikë në rajon

Thaçi telefonatë me kryeministrin Plenkoviq: Kosova dhe Kroacia janë partnerë strategjikë në rajon

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq, në kuadër të përga [...]
Aksident trafiku në Malishevë, humb jetën një person

Aksident trafiku në Malishevë, humb jetën një person

Një aksident me fatalitet ka ndodhur ditën e marte në fshatin Mleqan të Malishevës. Policia bën të ditur se në aksident ishin të përfshira dy vetur [...]
Rrihen pas debatit në studion e RTK-së avokati Tomë Gashi me përfaqësuesin e PSD-së

Rrihen pas debatit në studion e RTK-së avokati Tomë Gashi me përfaqësuesin e PSD-së

Pas debatit në studion e RTK 1, dy nga pjesëmarrësit, Tomë Gashi dhe Nol Nushi, u ndeshën fizikisht me njëri-tjetrin, pas akuzave të ndërsjellta që ho [...]
Gashi: Konjufca iu bashkua fushatës linçuese kundër Kurtit dhe Vetëvendosjes

Gashi: Konjufca iu bashkua fushatës linçuese kundër Kurtit dhe Vetëvendosjes

Shkëlzen Gashi, ish-këshilltar i Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se fushata, siç e quan ai linçuese, pas intervistës së dhënë që pasoi [...]
Këshilltari i ri i Kurtit: Adhurues i pokerit, kultivues i bletëve e mbështetës i Listës Serbe

Këshilltari i ri i Kurtit: Adhurues i pokerit, kultivues i bletëve e mbështetës i Listës Serbe

Zyra e Kryeministrit në detyrë e Kosovës, sot ka njoftuar për emërimin e këshilltarit të ri të Albin Kurtit, i cili do ta udhëheq edhe Zyrën për Çësht [...]
1 310 311 312 313 314 318 3120 / 3180 POSTS