Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 2 3 4 5 764 30 / 7640 POSTS
Shfaqet me shumë lëndime në fytyrë e trup, “Njeriu Ujk” rrëfen se si ndodhi e gjthë kjo nga djemtë e axhës

Shfaqet me shumë lëndime në fytyrë e trup, “Njeriu Ujk” rrëfen se si ndodhi e gjthë kjo nga djemtë e axhës

Njihet si “Njeriu Ujk”. Kjo pasi Hysni Hasaj nga Gjakova mban një numër të madh të kafshëve në shtëpinë e tij, të cilën tash e disa vite e ka kthyer n [...]
Pyetet që sa se ka parë dajën, nipi i Besnik Bislimit kë rcënon me padi gazetaren

Pyetet që sa se ka parë dajën, nipi i Besnik Bislimit kë rcënon me padi gazetaren

Qeveria e Kosovës pati miratuar me shumicë votash propozimin për emrat e anëtarëve të rinj të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, në mesin e të cilëve ës [...]
Hoxhallarët dalin kundër njëri-tjetrit për Bitcoin-in

Hoxhallarët dalin kundër njëri-tjetrit për Bitcoin-in

Imami nga Tirana, Ahmed Kalaja ka dhënë një fetva në lidhje me kriptomonedhat, në veçanti për Bitcoin. Ai ka thënë se nuk ka asnjë argument fetar q [...]
Mustafa: Qeveria i pagoi 11 milionë euro për rrymën në veri, por s’po i fal gjobat e pandemisë për qytetarët

Mustafa: Qeveria i pagoi 11 milionë euro për rrymën në veri, por s’po i fal gjobat e pandemisë për qytetarët

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa tha se qeveria po heziton t’i fal gjobat e pandemisë për qytetarët por pa menduar dy herë ka paguar rrymën në katër [...]
Ministri Hekuran Murati refuzon t’i falë gjobat: Nuk mbahet shteti kështu

Ministri Hekuran Murati refuzon t’i falë gjobat: Nuk mbahet shteti kështu

Ministri i Financave, Transfereve, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka folur në interpelancën që është thirrur për faljen e gjobave gjatë pandemi [...]
Djali i Fatmir Limajt: UÇK – Dikujt i’a ka prish rehatinë por popullit ja ka sjellë lirinë!

Djali i Fatmir Limajt: UÇK – Dikujt i’a ka prish rehatinë por popullit ja ka sjellë lirinë!

Djali Fatmir Limajt, Durimi, ka përçuar një mesazh për gjithë kritikuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai ka publikuar një fotografi të babait m [...]
Aks identohet Adriatik Kelmendi

Aks identohet Adriatik Kelmendi

Drejtori i Klan Kosovës, Adriatik Kelmendi është aks identuar në mëngjesin e sotëm në lagjen Lakrishte. Indeksonline ka siguruar pamjet ku siç shihet [...]
Isa Mustafa del kundër LDK-së: S’e kuptoj strategjinë e partisë me Përparim Ramën, do preferoja Abrashin ose Dumoshin

Isa Mustafa del kundër LDK-së: S’e kuptoj strategjinë e partisë me Përparim Ramën, do preferoja Abrashin ose Dumoshin

Drejtuesi i Lidhjes Demokratike të Kosovës për 11 vjet rresht dhe për gjashtë vjet të tjera kryetar i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, thotë se end [...]
Zyrtari i PDK-së: A do ta përdorë Kurti zonjën Schwarz për ta rrëzuar veten, siç e përdori Agim Veliun

Zyrtari i PDK-së: A do ta përdorë Kurti zonjën Schwarz për ta rrëzuar veten, siç e përdori Agim Veliun

Zyrtari i PDK-së, Ilir Gashi, supozon se kryeministri Kurti, mund ta përdorë ministren e jashtme për ta ‘rrëzuar vetveten’ siç e përdori Agim Veliun. [...]
“Me ministrat e deputetët që ka LV s’po i duhet opozita, çdo ditë nga një skandal”

“Me ministrat e deputetët që ka LV s’po i duhet opozita, çdo ditë nga një skandal”

Ai përmend edhe qëndrimet e Kurtit për procese të rëndëishme, e të cilat i kundërshtonte kategorikisht dikur. Ja postimi i plotë: Me ministra e [...]
1 2 3 4 5 764 30 / 7640 POSTS