Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 2 3 4 327 20 / 3270 POSTS
Pensionohet profesori Milazim Krasniqi: Shpër then në lot pas befasisë që ia bënë fëmijët live

Pensionohet profesori Milazim Krasniqi: Shpër then në lot pas befasisë që ia bënë fëmijët live

Profesori universitar, Milazim Krasniqi, është pensionuar pas punës së tij shumëvjeçare në Universitet. Ai kishte qenë i ftuar në Frontal dhe kisht [...]
Ish-kryeministri serb: S’është dashur të vr asim civilët në Kosovë, nuk mund të fle natën

Ish-kryeministri serb: S’është dashur të vr asim civilët në Kosovë, nuk mund të fle natën

Ish-kryeministri serb: S’është dashur të vr asim civilët në Kosovë, nuk mund të fle natën Në Serbi kohëve të fundit në debate televiziv [...]
“10 euro hyrja”: Vendosja e tarifës për Prishtinën lejohet edhe me ligj

“10 euro hyrja”: Vendosja e tarifës për Prishtinën lejohet edhe me ligj

Në vend të statujës së Bill Clintonit, u vendos portreti i kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Kjo si formë talljeje për idenë e tij që ndaj au [...]
Vendi ku nëse refuzon që të mbash maskë, burgosesh për 2 vjet

Vendi ku nëse refuzon që të mbash maskë, burgosesh për 2 vjet

Ulja e interesit për zbatimin e masave të koronavirusit pas heqjes së gjendjes së emergjencës, ka bërë që sot kryeprokurori i Etiopisë të njoftojë 2 v [...]
Flet drejtori i Thesarit pas avullimit të 2 milionëshit

Flet drejtori i Thesarit pas avullimit të 2 milionëshit

Drejtori i Përgjithshëm i Thesarit të Kosovës, Ahmet Ismaili, thotë për Radion Evropa e Lirë se e ka menduar mundësinë e dorëheqjes nga ky post, pas t [...]
Një komshije që refuzonte besimin në Zot, e pyeti Profetin me përbuzje ‘Hë, ku e ke tash Zotin, pse s’po t’ndihmon’.

Një komshije që refuzonte besimin në Zot, e pyeti Profetin me përbuzje ‘Hë, ku e ke tash Zotin, pse s’po t’ndihmon’.

Jo Profetin Muhamed, por cilindo njeri në botë e ofendon nëse e vizaton cullak, aq më tepër dikë që as nuk e ke parë cullak, as nuk e ke idenë se si d [...]
Covid-19, OBSH: Moment kritik, muajt e ardhshëm do të jenë shumë…

Covid-19, OBSH: Moment kritik, muajt e ardhshëm do të jenë shumë…

Hemisfera e veriut gjendet në një “moment kritik” të pandemisë Covid-19. Këtë e ka thënë drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetë [...]
Dy fëmijët e vegjël mbijetojnë tre ditë pasi prindërit “vd esin në krevat”

Dy fëmijët e vegjël mbijetojnë tre ditë pasi prindërit “vd esin në krevat”

Dy fëmijë të vegjël, një dhe pesë vjeç u gjetën të gjallë tre ditë pasi prindërit e tyre Alexander e Viktoria Yakunin vdi qën pasi “konsumuan turshi t [...]
Profesori amerikan pas vjedhjes në Thesar: Kosova edhe pas 12 vjetësh pavarësi po dështon ta luftojë korrupsionin

Profesori amerikan pas vjedhjes në Thesar: Kosova edhe pas 12 vjetësh pavarësi po dështon ta luftojë korrupsionin

Profesori amerikan në Shkollën e Studimeve Profesionale të Universitetit të Nju Jorkut, SHBA, Alon Ben-Meir, e ka cilësuar të dështuar sistemin e drej [...]
Zejnaj për përfshirjen e vëllaut në vjedhjen e 2 milionëve: S’jemi familje e punëve të pista

Zejnaj për përfshirjen e vëllaut në vjedhjen e 2 milionëve: S’jemi familje e punëve të pista

Ish-shefi i kabinetit të ish-ministrit të Infrastrukturës, Palë Lekaj, Argjend Zejnaj ka reaguar pasi vëllai i tij është përmendur si i përfshirë në s [...]
1 2 3 4 327 20 / 3270 POSTS