Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 2 3 4 764 20 / 7640 POSTS
Enver Hoxhaj: Lladrovci do të fitojë pa balotazh në Drenas, kandidatura e tij është punë e kryer

Enver Hoxhaj: Lladrovci do të fitojë pa balotazh në Drenas, kandidatura e tij është punë e kryer

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së Enver Hoxhaj ka thënë se kandidimi i Ramiz Lladrovcit për kryetar të Drenasit në zgjedhjet lokale të kësaj [...]
Vjen reagimi i Macron pas godi tjes me shuplakë nga qytetari

Vjen reagimi i Macron pas godi tjes me shuplakë nga qytetari

Presidenti francez Emanuel Macron ka reaguar për herë të parë pas in cidentit që i ndodhi në juglindje të vendit, ku u që llua me shuplakë nga një qyt [...]
Lutfi Haziri komenton deklaratat e Kurtit për dialogun me Serbinë

Lutfi Haziri komenton deklaratat e Kurtit për dialogun me Serbinë

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri, deklaratat e kryeministrit Albin Kurti se nuk do të ketë vazhdim të dialogut por dialog të ri i quajti deklarata pë [...]
Ramiz Lladrovci sërish i përgjigjet Sami Lushtakut: Sa jam unë kryetar, s’ka i vogël, i madh

Ramiz Lladrovci sërish i përgjigjet Sami Lushtakut: Sa jam unë kryetar, s’ka i vogël, i madh

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka reaguar pas deklaratës së ish-kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku ku ky i fundit tha se Lladrovc [...]
Befason Lladrovci: 70% e PDK-së në Drenas kanë qenë kundër meje nga 2016, por vendos Kryesia

Befason Lladrovci: 70% e PDK-së në Drenas kanë qenë kundër meje nga 2016, por vendos Kryesia

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se shumica e degës së PDK-së në Drenas janë kundër tij. Dje Lladrovci zy [...]
Faik Fazliu: Në lokal nuk kam qenë me gruan e Albanit, por me gruan time

Faik Fazliu: Në lokal nuk kam qenë me gruan e Albanit, por me gruan time

Ish-kreu i OVL të UÇK-së, Faik Fazliu, i është kundërpërgjigjur bashkëshortit të Albulena Haxhiut, Alban Krasniqi për deklaratat e tij ku e kishte qua [...]
Burri i Albulena Haxhiut i reagon sërish Faik Fazliut, pasi ky i fundit e quajti “id iot”

Burri i Albulena Haxhiut i reagon sërish Faik Fazliut, pasi ky i fundit e quajti “id iot”

Alban Krasniqi, bashkëshorti i Albulena Haxhiut, ka reaguar kundër veteranit Faik Fazliu, i cili në emisionin ‘Frontal’ në T7 sot e quajti “id iot” dh [...]
E quajti “kurvar të kafeneve të natës”, ky është reagimi i Faik Fazliut ndaj burrit të Albulena Haxhiut

E quajti “kurvar të kafeneve të natës”, ky është reagimi i Faik Fazliut ndaj burrit të Albulena Haxhiut

Alban Krasniqi, burri i Albulena Haxhiu, ministres së Drejtësisë, dje ka of enduar rëndë veteranin Faik Fazliun, duke quajtur ‘’kurvar’’ të kafeneve t [...]
Emërimi i Rron Gjinovcit: Analisti dhe Nol Nushi i PSD’së përpla sen ashpër në komente

Emërimi i Rron Gjinovcit: Analisti dhe Nol Nushi i PSD’së përpla sen ashpër në komente

Anëtari i PSD’së, Nol Nushi, përmes një shkrimi ka thënë se analisti Rron Gjinovci qenka emëruar në komisionin e Kurtit. E pasi Nushi e quajti Gjinovc [...]
Valon Syla: Nëse Kurti ka qenë në UÇK, pse nuk është në Hagë?

Valon Syla: Nëse Kurti ka qenë në UÇK, pse nuk është në Hagë?

Gazetari Valon Syla ka folur rreth përfshirjes së Albin Kurtit në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Syla thotë se tani kryeministri i Kosovës, nuk ishte [...]
1 2 3 4 764 20 / 7640 POSTS