Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 141 142 143 144 145 1430 / 1441 POSTS
Loja me fjalë e Kurtit për Gjykatën Speciale

Loja me fjalë e Kurtit për Gjykatën Speciale

Te infektuar: 790 Sheruar: 232 Vdekur: 22   Loja me fjalë [...]
Coronavirusi dhe pirja e duhanit: Çfarë thotë Organizata Botërore e Shëndetit?

Coronavirusi dhe pirja e duhanit: Çfarë thotë Organizata Botërore e Shëndetit?

Duke pasur parasysh që përdorimi i duhanit mendohet të vrasë rreth tetë milionë njerëz çdo vit, një raport që pretendonte se duhanpirësit kishin më pa [...]
Vitia flet për rastin Pacolli: Njësoj do të ndodhte edhe po të ishte zotëri Kurti!

Vitia flet për rastin Pacolli: Njësoj do të ndodhte edhe po të ishte zotëri Kurti!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se nuk ka asgjë politike me rastin e deputetit dhe liderit të AKR-së Behgjet Pacolli për kthimin e tij nga Z [...]
Pacolli është nisur me aeroplan drejt Kosovës

Pacolli është nisur me aeroplan drejt Kosovës

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, nga aeroporti i Luganos është nisur për në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari i Pacoll [...]
Haxhiu: Refuzimi i LDK-së për t’u takuar me PDK-në, po u jep mundësi partive tjera ta rrisin pazarin

Haxhiu: Refuzimi i LDK-së për t’u takuar me PDK-në, po u jep mundësi partive tjera ta rrisin pazarin

Analisti Baton Haxhiu thotë se qeveria e re do të bëhet brenda kësaj jave për shumë arsye. Haxhiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjin [...]
Sot më shumë të shëruar sesa të infektuar me COVID-19

Sot më shumë të shëruar sesa të infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka publikuar të dhënat për rastet me COVID-19 gjatë ditës së sotme. Ai ka thënë se më shumë ka të s [...]
​Kurti bisedë telefonike me Moore, shpreh shqetësimin për veprimet e Thaçit rreth qeverisë së re

​Kurti bisedë telefonike me Moore, shpreh shqetësimin për veprimet e Thaçit rreth qeverisë së re

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, një bisedë telefonike sot me Richard Moore, drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme [...]
Baton Haxhiu thotë se u keqkuptua, sqaron deklaratat e tij për amnisti

Baton Haxhiu thotë se u keqkuptua, sqaron deklaratat e tij për amnisti

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu ka thënë se deklarata e tij për “amnistinë e krimeve” është nxjerrë qëllimisht jashtë kontekstit për t’u linçuar fi [...]
Pakoja emergjente, brenda kësaj jave, dalin paratë për punëtorët e bizneseve

Pakoja emergjente, brenda kësaj jave, dalin paratë për punëtorët e bizneseve

Qysh nga 11 prilli ka filluar aplikimi, me qëllim përfitimi nga pako emergjente. E gjithë kjo procedurë u mundësua të bëhet edhe përmes sistemit onlin [...]
Kryetarja e Komisionit Evropian i shkruan letër kryeministrit Kurti

Kryetarja e Komisionit Evropian i shkruan letër kryeministrit Kurti

Kryeministri në detyrë i  Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Ursula von der Leyen, Kryetare e Komisionit Evropian. Përmes kësaj letre, [...]
1 141 142 143 144 145 1430 / 1441 POSTS