Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 99 100 101 102 103 126 1010 / 1251 POSTS
Thaçi mbështet komunitetin LGBTIQ: Do të sigurojmë të drejta të barabarta për të gjithë

Thaçi mbështet komunitetin LGBTIQ: Do të sigurojmë të drejta të barabarta për të gjithë

Në ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobobisë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbështetur komunitetin LGBTIQ në Kosovë, p [...]
Zgjatet orari i qarkullimit, nga nesër mund të dilni dy herë nga dy orë në ditë

Zgjatet orari i qarkullimit, nga nesër mund të dilni dy herë nga dy orë në ditë

Nga nesër orari i qarkullimit të qytetarëve do të ndryshojë. Sipas vendimit të ri të qeverisë, qarkullimi do të lejohet dy herë në ditë nga dy orë, si [...]
Kurti: Kështu u mundua Vuçiq t’ia mbushte mendjen Trumpit për Kosovën

Kurti: Kështu u mundua Vuçiq t’ia mbushte mendjen Trumpit për Kosovën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është munduar ta joshë homologun e tij amerikan, Do [...]
Haziri: Ministrat e Qeverisë Kurti janë në listë të zezë për viza amerikane

Haziri: Ministrat e Qeverisë Kurti janë në listë të zezë për viza amerikane

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se Kabineti i Qeverisë Kurti ishte në listë të zezë sa i përket vizave nga Shtete [...]
Erërat shkaktojnë dëme në disa qytete

Erërat shkaktojnë dëme në disa qytete

Erërat shkaktojnë dëme në disa qytete Këta janë disa nga imazhet që tregojnë disa nga dëmet e shkaktuara në Pejë të premten. Erërat e fuqishme q [...]
Nga nesër komuna e Prishtinës punon me kapacitetet të plota

Nga nesër komuna e Prishtinës punon me kapacitetet të plota

Shërbimet për qytetarët në komunë e Prishtinës nuk janë ndërprerë asnjë ditë edhe pas përhapjes së pandemisë COVID-19. Por pavarësisht kësaj, nga 1 [...]
Kurti: Presidenti ka nostalgji për karrigen e Kryeministrit, tani është një vetëm një lloj noteri shtetëror!

Kurti: Presidenti ka nostalgji për karrigen e Kryeministrit, tani është një vetëm një lloj noteri shtetëror!

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka folur në lidhje me vendimin e pritshëm të Gjykatës Kushtetuse.“Unë informata kamë marrë me ato vendime që mi ka [...]
Veseli kujton Ukshin Hotin, thotë se nuk do të ndalen së kërkuari drejtësi për zhdukjen e tij

Veseli kujton Ukshin Hotin, thotë se nuk do të ndalen së kërkuari drejtësi për zhdukjen e tij

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në 21 vjetorin e zhdukjes kujton Ukshin Hoti, duke thënë se ai ka qenë ndër të paktit intelektualë që kishin besim se [...]
Albin Kurti të hënën mban takim online me Universitetin Harvard

Albin Kurti të hënën mban takim online me Universitetin Harvard

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, do të mbajë një takim online të hënën në Universitetin e Harvardit.Ai do të flas për 100 ditët e para si kryemini [...]
Dy vëllezër muzikantë mbledhin mbi pesë mijë euro për shërimin e Ilir Behlulit

Dy vëllezër muzikantë mbledhin mbi pesë mijë euro për shërimin e Ilir Behlulit

Dy vëllezër kishin nisur aksionin me qëllimin që t’i dalin në ndihmë studentit Ilir Behluli, i cili vuan nga leukemia dhe ky aksion doli i suksesshëm. [...]
1 99 100 101 102 103 126 1010 / 1251 POSTS