Category: Aktualitet

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet,kosove, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, ...

1 2 3 698 10 / 6976 POSTS
Ish-deputeti i LDK-së ankohet se iu vodhën votat

Ish-deputeti i LDK-së ankohet se iu vodhën votat

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që në zgjedhjet e fundit parlamentare garoi edhe për një tjetër mandat në Kuvend, Visa Hori thotë se ia [...]
Diplomati Gjerman “selam“ Richard Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj

Diplomati Gjerman “selam“ Richard Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj

Ish diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger ka reaguar ndaj ish-emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili tha se komuni [...]
Ambasadori Francez në Francë / Kosova nuk e meriton liberalizimin e vizave (VIDEO)

Ambasadori Francez në Francë / Kosova nuk e meriton liberalizimin e vizave (VIDEO)

Liri, barazi, vëllazëri – këto janë tri vlerat me të cilat Franca e identifikon veten. Por, po del se Kosova as nuk mund të vëllazërohet e barazohet m [...]
Haxhiu: “Rinia e Kosovës po dëgjojnë përralla nëpër xhamia” (Video)

Haxhiu: “Rinia e Kosovës po dëgjojnë përralla nëpër xhamia” (Video)

Në emisionin për Zgjedhjet Lokale “Analiza Lokale” në Klan Kosova, drejtuesi emisionit Baton Haxhiu tha se “të rinjtë po dëgjojnë përralla nëpër xhami [...]
I Riu Shqiptarë, “Nuk shkoj më kurrë në Gjermani, edhe krejt botën me ma fal”

I Riu Shqiptarë, “Nuk shkoj më kurrë në Gjermani, edhe krejt botën me ma fal”

Te gjithe duan te ikin ne Gjermani per nje jete te re por ka dhe qe nuk ja dalin sepse emigrimi do te kesh nje zanat te mire dhe me pas te emigrosh ne [...]
Syla: E keni hongër foren e Albinit oh gërrnaqa, Ja pafshi hajrin tash!

Syla: E keni hongër foren e Albinit oh gërrnaqa, Ja pafshi hajrin tash!

Valon Syla, gazetar, njëherit edhe opinionist, ka thënë se të gjithë po fajësohet LDK’ja për rezultatin në zgjedhje, teksa askush fajin nuk po ia lë k [...]
Ivica Daçiq i çon “selam“ Izraelit: “Mos harroni, Kosova është Jerusalemi jonë“

Ivica Daçiq i çon “selam“ Izraelit: “Mos harroni, Kosova është Jerusalemi jonë“

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç ka theksuar se ato kanë të drejtë që të z emërohen me Izraelin për shkak të njohjes së pavarësisë së Kosov [...]
Mihrije Braha si çikë e re, shikojeni se çfarë foto publikon ajo nga ballkoni (PAMJE)

Mihrije Braha si çikë e re, shikojeni se çfarë foto publikon ajo nga ballkoni (PAMJE)

Këngëtarja kosovare Mihrije Braha vazhdon të duket e re pavarësisht moshës që ka. Prej vitesh është prezente në skenë e po ashtu edhe krahë Naimit me [...]
Pamje pa koment/ Zhv arrimi i familjes Jashari më 2002, ja si Gërxhaliu e puthi kafkën e komandantit legjendar

Pamje pa koment/ Zhv arrimi i familjes Jashari më 2002, ja si Gërxhaliu e puthi kafkën e komandantit legjendar

Arsim Gërxhaliu, drejtor i Institutit të Mjekësisë Ligjore, në një dokumentar të televizionit publik që ka të bëjë me zhv arrimin e familjes Jashari, [...]
Befason Bahtiri, Ja se çka thotë për veturën e tij superluksoze “Maybach” (Video)

Befason Bahtiri, Ja se çka thotë për veturën e tij superluksoze “Maybach” (Video)

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka folur për veturën luksoze “Mercedes Maybach”, për të cilën u rapo [...]
1 2 3 698 10 / 6976 POSTS