Caktohet data dhe ora, Avdulla Hoti të shtunën kryeministër!

HomeAktualitet

Caktohet data dhe ora, Avdulla Hoti të shtunën kryeministër!

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mbajtur sot një konferencë për media, ku ka njoftuar se e ka nominuar kandidatin nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hotin për kryeministër të Kosovës.

Burime të sigurta bëjnë me dije se seanca parlamentarë për votimin e Qeverisë së re në krye me Hotin do të mbahet të shtunën (02 maj, 2020) në ora 13:00.

Ndërsa kërkesa e LDK-së në sekretariatin e Kuvendit është bërë sot në ora 15:55.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0