Bytyqi: Kurti me letrën drejtuar Pence, turpëroi Kosovën dhe ofendoi Grenellin

HomeAktualitet

Bytyqi: Kurti me letrën drejtuar Pence, turpëroi Kosovën dhe ofendoi Grenellin

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka thënë se letra e adresuar zv. Presidentit amerikan, Pence, nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti e ka shpërfaqur edhe një herë amatorizmin e skajshëm të kabinetit të tij qeveritar.

Sipas tij shteti i Kosovës vazhdon të shënojë pikën më të ulët të komunikimit diplomatik me mikun e përhershëm, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Tutje, Bytyqi tha se Kurti gjithashtu ofendoi ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, Richard Grenell.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0