Buzhala: Sharmi i demokracise eshte qe edhe gjeniu e edhe idioti e kane vec nje vote

HomeAktualitet

Buzhala: Sharmi i demokracise eshte qe edhe gjeniu e edhe idioti e kane vec nje vote

Shkruan Berat Buzhala:

Me u tute nuk bon. Askush. Prej askujt. Te verteten absolute nuk e ka asnjeri prej nesh. Te gjithe jemi te barabarte per me pase mendime politike, me pase preferenca te ndryshme politike, edhe mos me pase preferenca politike. Dh una dhe kerc enimet nuk jane zgjidhje. Agresiviteti dhe emocionet nuk jane argumente. As pshtyma. As shamiat. Ne jemi qytetare te barabarte te ketij vendi. Secili prej nesh. Sharmi i demokracise eshte qe edhe gjeniu e edhe idioti e kane vec nje vote. Dikush kete e sheh si defekt, kurse dikush tjeter si nje mundesi. Zgjedhjet do te ndodhin, dikush do te fitoje, e nje tjeter do te humbe, kurse ne do te vazhdojme te jetojme ne shtetin tone. Do te perballemi prape, do te ballafaqohemi prape. Mundesisht me kulture dhe pa ofendime. Mundesisht me fakte e pa paragjykimi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0