Britania e Madhe do t’i rihap shkollat më 1 qeshor

HomeKuriozitete

Britania e Madhe do t’i rihap shkollat më 1 qeshor

Shkollat në Britaninë e Madhe do të fillojnë të rihapen më 1 qershor, tha kryeministri i atjeshëm. Boris Johnson, në një konferencë të përditshme për koronavirusin.

“Në përputhje me qasjen që po marrin edhe shumë vende të tjera, edhe ne duam që t’i dërgojmë sërish në klasa fëmijët tanë, në mënyrën më të menaxhueshme dhe më të sigurt”.

“Ne thamë që do të fillojmë me vitet e para, viti i parë dhe ai i gjashtë, dhe sot unë deklaroj se është qëllimi ynë të shkojmë përpara ashtu siç e kemi planifikuar”, ka thënë Johnson.

Brenda 24 orëve atje kanë ndërruar jetë 118 persona nga koronavirusi, shkruan CNN.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0