Blerim Latifi: “Kush shkon në zgjedhje duke tundur flamujt e lavdive të së kaluarës, ka me p ësu keq me 14 shkurt”

HomePolitike

Blerim Latifi: “Kush shkon në zgjedhje duke tundur flamujt e lavdive të së kaluarës, ka me p ësu keq me 14 shkurt”

Analisti politik dhe profesori i filozofisë, Blerim Latifi ka dhënë një këshillë për partitë në Kosovë.

“Kush shkon në zgjedhje duke tundur flamujt e lavdive të së kaluarës, ka me p ësu keq me 14 shkurt”, shkruan Latifi, përcjellë Gazeta Blic.
Ai thotë se vendi është lodhur nga tregimet për të kaluarën, e problemet e së sotmes na kanë zënë frymën.

Postimi i tij i plotë:

Një këshillë për ata që kanë vesh të dëgjojnë: Kush shkon në zgjedhje duke tundur flamujt e lavdive të së kaluarës, ka me pësu keq me 14 shkurt. Ky vend është lodhur deri në shpirt nga tregimet për namin në të kaluarën, derisa problemet e të sotmes na kanë zanë frymën, ndërsa e ardhmja duket aq e paqartë dhe me plot rreziqe.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0