BIK me një njoftim të rëndësishëm para Festës së Bajramit

HomeAktualitet

BIK me një njoftim të rëndësishëm para Festës së Bajramit

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) për çdo festë të Fitër Bajramit dhe Kurban Bajramit organizon pritje për krerët institucionalë, por kësaj radhe pande

Laboratori privat thotë se testet që i bëri për Covid-19 janë legale
Për meraklitë e kafesë, ja kur hapen kafiteritë
Dënohen me 4 milionë euro gjobë 14 kompani të naftës për kurdisje të çmimit

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) për çdo festë të Fitër Bajramit dhe Kurban Bajramit organizon pritje për krerët institucionalë, por kësaj radhe pandemia COVID-19, ka ndikuar që të anulojë këtë pritje tradicionale, kështu ka bërë të ditur Ahmet Sadriu, sekretari i BIK-ut.“Me rastin e Festës së Fitër Bajramit nuk do të ketë pritje në BIK, për shkak të pandemisë COVID-19. Do të respektojmë rekomandimet e IKSHPK-së dhe masat e Ministrisë së Shëndetësisë”, ka thënë Sadriu.
Përveç pritjes nuk do të ketë as falje të organizuar të Fitër Bajramit, ndërsa edhe xhamitë do të vazhdojnë të jenë të mbyllura.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka kërkuar mirëkuptimin e të gjithë besimtarëve, duke thënë se grumbullimi në vende publike përbën ende rre zik për shëndetin qytetarë

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0