Betejë e fortë, ky është rezultati momental në Gjeorgji

HomeAktualitet

Betejë e fortë, ky është rezultati momental në Gjeorgji

Gara mes dy kandidatëve Biden dhe Trump është pranë finalizimit dhe përcaktimit të fituesit të zgjedhjeve shkruan Gazeta Lajmi.
Betejë e hapur ka mbetur Gjeorgjia ku pak më parë diferenca ishte 8 mijë vota në favor të Trump mirëpo momentalisht e ka thelluar epërsinë në 13 mijë vota.

Shtet tjetër i hapur është edhe Pensilvania ku nga një diferencë e madhe prej 600 mijë votash ka rënë në 100 mijë vota.
Sot pritet që të shpallet fituesi dhe të zyrtarizohet presidenti i ardhshëm i Amerikës./Gazeta Lajmi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0