Bekim ​Haxhiu – Vetëvendosjes: Ish-deputetët tuaj sponsorizuan raporte kundër UÇK-së

HomeUncategorized

Bekim ​Haxhiu – Vetëvendosjes: Ish-deputetët tuaj sponsorizuan raporte kundër UÇK-së

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu ka adresuar akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje se ish-deputetë të kësaj partie kanë sponsorizuar raporte kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës, ku po diskutohet për votimin e propozim-rezolutës për mbrojtjen e vlerave të popullit të Kosovës, Haxhiu tha se raportet e tilla, përveç shërbimit serb, janë bërë edhe nga shqipfolës në Kosovë.

“Gjykata Speciale ka ardhur produkt i disa ish-deputetëve të juaj që kanë sponsorizuar raporte anti-UÇK, raporte anti-Kosovë dhe janë paguar prej kontove private të tyre që kanë bërë raporte të tilla. Libri dhe raporti i Dick Martyt është sponsorizuar prej shërbimit serb dhe disa shqipfolësve në Kosovë”, tha deputeti Haxhiu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0