Bedri Hamza: Enver Hoxhaj do t’i merr mbi 170 mijë vota, do të dal më i votuari

HomeAktualitet

Bedri Hamza: Enver Hoxhaj do t’i merr mbi 170 mijë vota, do të dal më i votuari

Kështu ka thënë në Rubikon, Bedri Hamza, nënkryetari i PDK-së.

“PDK kurrë s’ka pas unitet më të plotë, unë besoj që edhe Hoxhaj do të del kandidat shumë i votuar në këto zgjedhje. Jam i bindur që cilindo opsion mbi 100 mijë vota do t’i ketë Hoxhaj 160-170 mijë, po them kështu hipotetikisht. Ka një frymë në PDK e ka strukturën e organizuar dhe ka shtrirjen e mirë në terren dhe ka me pas rezultat të mirë në këto zgjedhje”.

Ndryshe PDK ka prezantuar sloganin për këto zgjedhje me emrin ‘Rimëkëmbje’.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0