Baton Haxhiu thotë se PDK duhet të futet në Qeveri se nëse rrëzohet Hoti, mandate duhët t’i jepet përsëri Kurtit

HomePolitike

Baton Haxhiu thotë se PDK duhet të futet në Qeveri se nëse rrëzohet Hoti, mandate duhët t’i jepet përsëri Kurtit

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë në emisionin Pressing në T7 se PDK duhet të futet në Qeverinë Hoti për shkak se nëse vendi shkon në zgjedhje, atëherë VV do të fitonte zgjedhjet bidnshëm dhe PDK do të humbte.“Vv i fiton zgjedhjet pa problem, prandaj PDK duhet të futet në qeveri”, thotë ai
“PDK e di që humbë në zgjedhje. Andaj duhet të futet në Qeveri”, shton Haxhiu.

“Qeveria Hoti nuk i ka votat. Vota e 61-të është në proces gjyqësor dhe me gjasë do të dënohet. Ai nuk mund të dërgojë përpara proceset dhe nuk mund të arrijë marrëveshje. Qeveria Hoti ka qenë e mirë. Nuk është marrë me dekalrata bombastike dhe përvec disa akuzimeve me emra pezhorativ nga VV po bën punë të mirë. Por sfidat do të vijnë. Atyre ju duhen votat”“Nuk e di nëse ai ka fuqinë për tema sikur korrigjimi dhe asosacioni”, përfundon ai.

RIT Kosovë (A.U.K) mirëpret dy anëtarë të rinj të Bordit ndërsa dy përfundojnë mandatin e tyre
Artikull i sponsorizuarElvin Guri dhe Michael Hess i bashkohe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1