Babai i vìktìmave të konfliktit në Velipojë flet me lot në sy…

HomeAktualitet

Babai i vìktìmave të konfliktit në Velipojë flet me lot në sy…

Pjetër Gocaj, babai i dy vëllezërve të vr arë mbrëmjen e djeshme për shkak të një konflikti të momentit për hapësirën e plazhit ka folur për mediat.

“Kjo që më ndodhi mua mos i ndodhtë kujt, më është fik dera, uroj që mos t’i ndodhin më kujt se po bëhen të shumta. As unë se kuptoj, por më kanë vr arë tek dera e shtëpisë, më kanë vr arë dy djemtë çfarë më duhet jeta më. Kanë vr arë djalin tim të madh të parin.
Për punë shezllonash, i kemi pas vjet, ia kanë dhënë atyre sivjet. Unë nuk kam qenë kur ka ndodhur. Jam duke e ndjerë unë peshën e madhe, nuk di asgjë, më kanë vr arë djalin e madh që e kam me pasaportizim anglez, por ka ardhë me punu se është djersa e tij.

Më pas ka gju ajt tjetri dhe ma kanë vr arë fill edhe tjetrin, i kam pas shok, jemi le e rrit bashkarisht. Është bërë ndarja, mi kanë dhënë mua por duhet prit shteti me bo ndarjen. Ne duke pritur kur të vijnë, ata kanë ardhur. Kur të vinte shteti me bo matjet, ata kanë ardhur. Unë nuk mund të kundërshtoj, ti më thua ma knej unë të them më anej, por e di shteti. Nuk kam ni ko nflikte se janë marrë fëmija për gjëra të tjera”, tha ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0