Babai i shoferit të Arben Vitisë, emërohet anëtar i bordit në “Ibër Lepenc”

HomeAktualitet

Babai i shoferit të Arben Vitisë, emërohet anëtar i bordit në “Ibër Lepenc”

Rexhep Podvorica, është njëri nga anëtarët e emëruar sot nga qeveria Kurti në bordin e përkohshëm të ndërmarrjes publike “Ibër Lepenci”.

Podvorica është babai i Arbnor Podvoricës, i cili është shofer i ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitisë, mëson Gazeta Insajder përmes burimeve të saja.

https://www.facebook.com/arbnor.podvorica/posts/3855236691191313

Edhe djali tjetër i Rexhepit, Miloti, është aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili në profilin e tij në Facebook, ka shpërndarë përmbajtje që lidhen me aktivitetin politik të Albin Kurtit, shkruan Gazeta Insajderi.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1980255662121748&set=a.138813932932606&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1941986215948693&set=a.109116179235715&type=3

Rexhep Podvorica deri me sot ka mbajtur pozitën e Menaxherit të Zyrës Ligjore të KEDS-it, kurse tani është rehatuar nga Kurti në bordin e ndërmarrjes publike “Ibër Lepenci”.

Qeveria sot ka emëruar bordin e ri të Ibër Lepencit, krysues i të cilit do të jetë Hajrije Morina, ndërsa anëtarë përpos Dautajt, do të jenë edhe Hyrmet Mydyti dhe Rexhep Podvorica

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0