Baba i tre fëmijëve, njihuni me amerikanin që shkon në punë çdo ditë me fund dhe taka, ja arsyeja

HomeAktualitet

Baba i tre fëmijëve, njihuni me amerikanin që shkon në punë çdo ditë me fund dhe taka, ja arsyeja

Katër vjet më parë, Mark Bryan, një amerikan që jeton dhe punon në Gjermani, filloi të mbante veshje për gra në publik dhe që atëherë ka shfaqur me krenari stilin e tij të çuditshëm në punë, pazar dhe në të gjitha ambjentet e tjera.

Menaxheri 61-vjeçar i inxhinierisë së robotikës, i cili është i martuar dhe ka tre fëmijë, kombinon fundet e grave dhe takat e larta me këmisha për burra pothuajse çdo ditë, një pamje androgjene që është bërë marka e tij tregtare.
Brian foli për Bored Panda se si filloi dashuria e tij për veshjet e grave, çfarë problemesh krijon pamja e tij e pazakontë në jetën e tij të përditshme dhe pse ai nuk pranon të respektojë stereotipet që shoqërojnë të dy gjinitë dhe kanë të bëjnë me modën.

Siç shpjegoi 61-vjeçari, hera e parë që ai provoi taka të larta ishte në kolegj, kur e dashura e tij e atëhershme i kërkoi të vallëzonte me të.

Përvoja e tij e parë me funde të ngushta erdhi shumë më vonë. Kur kjo veshje u bë pjesë e rutinës së tij të përditshme, Brian krijoi një llogari në Instagram për të ndarë pamjen e tij të preferuar me ndjekësit e tij.
61-vjeçari poston rregullisht foto të tij me funde elegante në një vijë të ngushtë, të kombinuara me këmisha për burra dhe taka për femra, qofshin këto këpucë, sandale apo çizme.

Në profilin e tij, Brian e përshkruan veten si “një burrë i drejtë në një martesë të lumtur, që i pëlqen Porsche, gratë e bukura dhe përdorimi i fundeve dhe takave të larta në paraqitjet e tij të përditshme.”

Duke folur për pjesët e tij të preferuara, 61-vjeçari tregon se ai ka një dobësi të veçantë për takat stiletto 12-ëshe dhe fundet e ngushta deri në gju, të cilat i blen kryesisht në internet.

“Nuk është seti më i rehatshëm, por më pëlqen shumë ky kombinim”, pranon amerikani.

Brian i tha BoredPanda se arsyeja pse ai vishet kështu është “sepse ai mundet” dhe tregon se gjithmonë i admironte gratë me këtë pamje, sepse sipas mendimit të tij ato nxjerrin një dinamizëm të veçantë.

Shumë njerëz vunë në pikëpyetje seksualitetin e 61-vjeçarit që kur ai filloi të mbante funde në publik dhe kjo e irriton mjaft.

“Shumicën e kohës u përgjigjem atyre “nuk më intereson”. Thjesht u them të tjerëve se jam i drejtë. Por ka raste kur shpërthej, sidomos kur burrat më pyesin. Pastaj i pyes “pse fakti që kisha veshur një fund të bëri të pyesësh për preferencat e mia seksuale” ose “a do të më pyesje të njëjtën gjë nëse kisha veshur pantallona?”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0