Avdullah Hoti reagon me pak fjalë për testin 200€

HomePolitike

Avdullah Hoti reagon me pak fjalë për testin 200€

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas ankesave të qytetarëve se në një laborator për një test për COVID-19 kanë paguar 200 euro.
Në një postim në Facebook, Hoti ka thënë se situata e pandemisë nuk guxon të përdoret për përfitime jashtë normave të ekonomisë së tregut.

Ai ka thënë se Autoriteti Kosovar i Konkurrencës është në krye të detyrës dhe do të zbatojë ligjin shpejt.
Ky është postimi i tij i plotë :
Situata e pandemise nuk guxon te perdoret per perfitime jashte normave te ekonomise se tregut. Autoriteti Kosovar i Konkurrences eshte ne krye te detyres dhe do te zbatoje ligjin shpejt dhe me efikasitet te plote ndaj te gjtheve pa perjashtim. Raportoni rastet.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0