Avdullah Hoti e Aleksandër Vuçiq takohen të enjten online

HomeAktualitet

Avdullah Hoti e Aleksandër Vuçiq takohen të enjten online

Kryeministri Avdullah Hoti dhe Presidenti serb Aleksandër Vuçiq do të takohën të enjten por kësaj radhe virtualisht në Samitin e Sigurisë së Beogradit.

Mësohet se në këtë takim virtual, sikur Hoti ashtu edhe Vuçiq janë ftuar të marrin pjesë si panelistë në një episodë diskutimi ku do të flitet për të ardhmen e marrdhënieve Kosovë-Serbi.

Në po të njëjtin diskutim online sipas organizatorit do të flasin Emisari për Dialogun, Miroslav Lajçak dhe Zyrtarja e lartë e Qeverisë gjermane, Susanne Schutz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0