Author: admin

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for http://sneeit.com

1 863 864 865 866 867 879 8650 / 8786 POSTS
BE: Mbyllja e kufijve të vazhdoj deri më 15 qershor

BE: Mbyllja e kufijve të vazhdoj deri më 15 qershor

Komisioni Evropian i bëri thirrje vendeve të BE-së dhe Shengen Zonës që edhe për 30 ditë të vazhdojnë mbylljen e kufijve. Pra me këtë vendim kufijt [...]
Lajm i hidhur nga QKUK. Kryeministri në detyrë deklaron se kjo nga e hënja…

Lajm i hidhur nga QKUK. Kryeministri në detyrë deklaron se kjo nga e hënja…

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka qenë sot në QKUK për të dhuruar gjak. Pas kësaj, Kurti ka folur para mediave për zhvillimet e fund [...]
Mustafa për ‘uljen e papunësisë’: Ministri Bislimi do të fitonte çmimin nobel nëse do të mund…

Mustafa për ‘uljen e papunësisë’: Ministri Bislimi do të fitonte çmimin nobel nëse do të mund…

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, në Argument Plus ka folur rreth situatës aktuale politike. Ai ka thënë se po presin vendimin e Gjykatës Kushtetuese, [...]
VV dorëzon në Kushtetuese komentet lidhur me dekretin e 30 prillit të Thaçit

VV dorëzon në Kushtetuese komentet lidhur me dekretin e 30 prillit të Thaçit

Lëvizja Vetëvendosje sapo ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese komentet rreth dekretit të Presidentit Hashim Thaçi për të mandatuar Avdullah Hotin e LD [...]
Mustafa diskuton me përfaqësuesit e KE-së për zhvillimet në sektorin e bujqësisë

Mustafa diskuton me përfaqësuesit e KE-së për zhvillimet në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, sot gjatë ditës ka zhvilluar një videokonferencë me përfaqësuesit e Komisionit [...]
Sindikatat e Shëndetësisë letër Kurtit: Të përfshihen të gjithë në Pakon Fiskale

Sindikatat e Shëndetësisë letër Kurtit: Të përfshihen të gjithë në Pakon Fiskale

Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, i ka dërguar një letër Kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, në të cilën [...]
20.5 millionë punëtorë humbin punët në SHBA

20.5 millionë punëtorë humbin punët në SHBA

Shkalla e papunësisë në SHBA është rritur në 14.7%, me 20.5 milionë vende pune të humbura në muajin prill, pasi pandemia e koronavirusit shkatërroi ek [...]
Deklarata e Samitit të Zagrebit: Asnjë fjalë për vizat e vetëm një fjali për dialogun Kosovë-Serbi

Deklarata e Samitit të Zagrebit: Asnjë fjalë për vizat e vetëm një fjali për dialogun Kosovë-Serbi

Pavarësisht pritjeve të mëdha që ishin krijuar rreth Samitit të Zagrebit sa i përket liberalizimit të vizave dhe çështjes së dialogut Kosovë-Serbi, de [...]
Zyra e Presidentit Thaçi dorëzoi komentet në Gjykatën Kushtetuese, tregon pse e mandatoi Avdullah Hotin

Zyra e Presidentit Thaçi dorëzoi komentet në Gjykatën Kushtetuese, tregon pse e mandatoi Avdullah Hotin

Zyra e presidentit Thaçi ka bërë të ditur se ka dorëzuar komentet e saj pranë Gjykatës Kushtetuese.Në një njoftim për media, thuhet se në Gjykatën Kus [...]
Arrestohet një shtetas shqiptar pasi kaloi ilegalisht kufirin për në Kosovë, dërgohet në karantinë

Arrestohet një shtetas shqiptar pasi kaloi ilegalisht kufirin për në Kosovë, dërgohet në karantinë

Ai u arrestua në nga policët e pikëkalimit kufitar në Vërmicë, pasi u kap në flagrancë duke hyrë këmbë në Kosovë dhe duke ju shmangur kontrollit polic [...]
1 863 864 865 866 867 879 8650 / 8786 POSTS