Author: admin

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for http://sneeit.com

1 601 602 603 604 605 633 6030 / 6324 POSTS
Tensionohet situata në Mal të Zi, nis arrestimi i popave serbë në Nikshiq (VIDEO)

Tensionohet situata në Mal të Zi, nis arrestimi i popave serbë në Nikshiq (VIDEO)

Peshkopi Joanikije dhe shtatë priftërinj të Kishës Ortodokse Serbe u dërguan në komisariat, raportojn mediat malazeze. Peshkopi Joanikije aktualish [...]
Mustafa: Për qëndrimet kundër partisë, Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja

Mustafa: Për qëndrimet kundër partisë, Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar për herë të parē nē publik lihur me qëndrimet e nënkryetares së LDK-së dhe kry [...]
PDK akuzon VV-në për rrezikimin e shëndetit të qytetarëve dhe presion ndaj Kushtetueses

PDK akuzon VV-në për rrezikimin e shëndetit të qytetarëve dhe presion ndaj Kushtetueses

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se është janë të papranueshme parapërgatitjet për protesta që u mbajtën dje në shesh. Edhe pse Vetëvendosje e [...]
Kurti: Falënderoj infermierët që sakrifikuan shëndetin e tyre që të shpëtojnë jetët tona

Kurti: Falënderoj infermierët që sakrifikuan shëndetin e tyre që të shpëtojnë jetët tona

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka uruar infermierët në Ditën Ndërkombëtare të Infermierisë. Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka [...]
Infektologu Krasniqi: 80 përqind e të infektuarve me Covid-19 në Kosovë e kanë tejkaluar sëmundjen në kushte shtëpiake

Infektologu Krasniqi: 80 përqind e të infektuarve me Covid-19 në Kosovë e kanë tejkaluar sëmundjen në kushte shtëpiake

Infektologu Valbon Krasniqi, ka folur për situatën me pandeminë Covid-19 në Kosovë. Krasniqi në emisionin Rubikon në Klan Kosova tha se pandemia do [...]
Mustafa-Kurtit: S’të takon t’iu dërgosh të huajve letra ku ankohesh

Mustafa-Kurtit: S’të takon t’iu dërgosh të huajve letra ku ankohesh

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, e ka kritikuar kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, për letrat e dërguara zyrtarëve ndërkombëtarë, për informimin e sit [...]
Vdekja e shtatzënës, hapet rasti pa e ditur familja

Vdekja e shtatzënës, hapet rasti pa e ditur familja

Të martën u bënë tre javë që kur shtatzëna, Valentina Pitaqi dhe foshnja e pa lindur 28 javëshe humbën jetën pasi 40 vjeçarja u infektua me Covid 19. [...]
Qeveria ka vendosur që shfrytëzimi 24 orësh i automjeteve zyrtare të bëhet vetëm me leje të veçantë

Qeveria ka vendosur që shfrytëzimi 24 orësh i automjeteve zyrtare të bëhet vetëm me leje të veçantë

Qeveria në detyrë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 30-të, në të cilën ka miratuar vendimin për racionalizim të shpenzimeve gjatë përdorimit të veturav [...]
Rruga “B” shndërrohet në shëtitore

Rruga “B” shndërrohet në shëtitore

Grupe të njerëzve ka gjithandej. Këta dolën të shëtisin. E kjo po ndodh në rrugën B në kryeqytet, mbrëmjen e së martës. Pas lehtësimit të masv [...]
Bie importi i naftës, buxheti nën presion

Bie importi i naftës, buxheti nën presion

Përhapja e pandemisë ka bërë që edhe në Kosovë të ketë ulje të dukshme të importit të naftës. Të dhënat e Doganës se Kosovës tregojnë se vetëm në m [...]
1 601 602 603 604 605 633 6030 / 6324 POSTS