Arrestohet një shtetas shqiptar pasi kaloi ilegalisht kufirin për në Kosovë, dërgohet në karantinë

HomePolitike

Arrestohet një shtetas shqiptar pasi kaloi ilegalisht kufirin për në Kosovë, dërgohet në karantinë

Ai u arrestua në nga policët e pikëkalimit kufitar në Vërmicë, pasi u kap në flagrancë duke hyrë këmbë në Kosovë dhe duke ju shmangur kontrollit policor.

“PKK, Vermicë 07.05.2020 – 13:10 Është arrestuar i dyshuari mashkull, Shqiptar për shkak se kishte kaluar në këmbë ilegalisht kufirin për në Kosovë nga Republika e Shqipërisë duke ju shmangur kontrollit policor”, njofton Policia.

Me rekomandim të ekipit mjekësor, ai pastaj është dërguar në Qendrën e Studentëve në Prishtinë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0