Arrestohet në Maqedoni shoferi nga Kosova teksa po barte 113 emigrantë në kamionin frigorifer

HomeAktualitet

Arrestohet në Maqedoni shoferi nga Kosova teksa po barte 113 emigrantë në kamionin frigorifer

Një shofer nga Kosova është arrestuar të dielën në Maqedoni të Veriut, teksa po bartte 113 emigrantë, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Brendshme të këtij vendi.Siç është raportuar, Policia gjatë mesditës së djeshme ka arrestuar 30-vjeçarin me inicialet I.P., pasi në kamioni e tij frigorifer, kishte 113 emigrantë, përcjell Kossev.
Në kamionin me tabela të Shkupit, ishin 110 emigrantë nga Bangladeshi, dy prej Myanmarit dhe një prej Indisë.

Shoferi është arrestuar dhe ndaj tij pritet të ngritët aktakuzë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0