“Ariu shqiptar” e shpartallon kundërshtarin dhe e detyron gjyqtarin të ndërpresë gjithçka!

HomeAktualitet

“Ariu shqiptar” e shpartallon kundërshtarin dhe e detyron gjyqtarin të ndërpresë gjithçka!

Reshat Mati ka zhvilluar një përballje interesante boksi gjatë mbrëmjes së djeshme.

Boksieri i njohur shqiptar është përballur me afrikanin, Dennis Okoth.

Mati i njohur ndryshe si “Ariu shqiptar” e ka nokautuar Okothin pas gjashtë rundesh.

Përballja e djeshme i kishte tetë runde, por vetëm pas gjashtë rundesh, Mati arriti fitoren.

Në videon e mëposhtme, mund ta shikoni momentin kur Mati e nokauton kundërshtarin, derisa shihet edhe ndërhyrja e gjyqtarit për ta ndaluar atë.

Ndryshe, rekorde i Matit është nëntë fitore dhe asnjë humbje.

https://twitter.com/DAZNBoxing/status/1340065905070514180?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1340065905070514180%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fariu-shqiptar-e-shpartallon-kundershtarin-dhe-e-detyron-gjyqtarin-te-nderprese-gjithcka%2F

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0