Ambasadori Amerikan “befason“ me deklaratë, Albin Kurtit Amerika është duke i bë “kurth“ sepse…

HomePolitike

Ambasadori Amerikan “befason“ me deklaratë, Albin Kurtit Amerika është duke i bë “kurth“ sepse…

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett e ka futur liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pretendentin për kryeministër në një “kurth amerikan”. Një kompliment dhe tri kërkesa, ia ka bërë sot ambasadori Kosonett, Kurtit, shkruan Gazeta Insajderi. Kërkesat e tij për Kurtin, janë kërkesa për të cilat lideri i VV-së është kategorikisht ku ndër tyre, ndryshimi i kufijve dhe mini-shengeni, derisa shtron këto kërkesa, në të njëjtën kohë Kosonett i thurrë lavde Kurtit. Kosnett ka thënë për Kurtin se ai ka ndryshuar dhe është njeri shumë inteligjent dhe shumë i pjekur

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett e ka futur liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pretendentin për kryeministër në një “kurth amerikan”. Një kompliment dhe tri kërkesa, ia ka bërë sot ambasadori Kosonett, Kurtit, shkruan Gazeta Insajderi. Kërkesat e tij për Kurtin, janë kërkesa për të cilat lideri i VV-së është kategorikisht ku ndër tyre, ndryshimi i kufijve dhe mini-shengeni, derisa shtron këto kërkesa, në të njëjtën kohë Kosonett i thurrë lavde Kurtit. Kosnett ka thënë për Kurtin se ai ka ndryshuar dhe është njeri shumë inteligjent dhe shumë i pjekur

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0