Alarmante: 10 të vd ekur sot nga virusi Korona në Kosovë sipas IKSHPK

HomeAktualitet

Alarmante: 10 të vd ekur sot nga virusi Korona në Kosovë sipas IKSHPK

Sot sipas IKSHPK-së(Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës), 10 persona vdi çën nga virusi Korona, raporton Gazeta Frekuenca.

Deri dje ishin 457 raste të vde kjes e me këto të sotshmet rastet e vde kjes shkojnë në 467.

Gjatë 24 orëve të fundit u shëruan 159 persona.

Në postimin e së mërkurës të IKSHPK-së u njoftua se janë shëruar 8364 persona nga virusi Covid 19, e me të shëruarit e sotshëm ky numër shkon në 8505.

Gjeni më poshtë postimin e plotë të IKSHPK-së:

159 TË SHËRUAR DHE 111 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, August 23, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0