Aks identi i fri kshëm/ Scania me shpejtësi merr përpara 11 makina në autostradë, 1 i vd ekur (VIDEO)

HomeAktualitet

Aks identi i fri kshëm/ Scania me shpejtësi merr përpara 11 makina në autostradë, 1 i vd ekur (VIDEO)

Një baba i 4 fëmijëve ka mbetur i vd.ekur dhe 3 të tjerë janë pl.agosur pas një aks.identi masiv ku u përfshinë 11 automjete në autostradën e Kalifornias.

Ngjarja ndodhi në jug të Sakramentos në orën 5:40 pasdite. Si rezultat i përpl.asjes së fr.ikshme humbi jetën një 39-vjeçar.Pamjet sho.kuese tregojnë momentin kur një trailer i madh portokalli vjen me shpejtësi dhe nuk mundet të frenojë duke marrë përpara një sërë makinash.

Momenti i fr.ikshëm i ngjante një skene filmi ku dukej një kaois total. Policia ende nuk ka gjetur arsyen se pse shoferi nuk uli shpejtësinë pasi u vërtetua se nuk ishte nën efektin e lëndëve nar.kotike dhe as i de.hur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0