Abazi thotë se Qeveria Kurti një ditë do të merret për bazë për një studim shkencor

HomePolitike

Abazi thotë se Qeveria Kurti një ditë do të merret për bazë për një studim shkencor

Zëvendëskryeministri në detyrë thotë se një ditë do të bëhet studim shkencorë se si mund të rrëzohet një qeveri në kohë të pandemisë.

Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se personat që kanë dalë në shesh ditën e djeshme nuk mund të lidhen me Vetëvendosjen.

“Ata janë qytetarë të njëjtë si ata që iu kanë rënë tiganëve në ballkone”, tha ai, përcjell Gazeta FrekuencA.
Zëvendëskryeministri në detyrë thotë se personat në fjalë janë legjitimuar nga policia me numrin e letërnjoftimit dhe kanë respektuar distancën.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0