Abazi: Asnjë maune nga Serbia nuk mund të hyjë në Kosovë nëse në dokumente nuk shkruan “Republika e Kosovës”

HomeAktualitet

Abazi: Asnjë maune nga Serbia nuk mund të hyjë në Kosovë nëse në dokumente nuk shkruan “Republika e Kosovës”

Qeveria në detyrë ka marrë vendim mbrëmë që reciprocitetit ndaj Serbisë t’i shtohen masa të reja reciprociteti.

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës , Haki Abazi thotë se tani asnjë maune nuk mund të hyjë në vendin tonë nëse në dokumentet e tyre nuk shkruan: Republika e Kosovës, shkruan GazetaLajmi.

Postimi i plotë:

As reciprociteti nuk u bie tamam

Mbrëmë morëm vendimin që të avancojmë reciprocitetin me Serbinë. Deri tani maunet nga Serbia kanë mundur të hyjnë në Kosovë nëse: 1. nuk kanë pasur dokumente fyese për shtetësinë e Kosovës, dhe 2. Nëse në to është shkruar Kosova.

Me vendimin e mbrëmshëm, asnjë maune nuk mund të hyjë në vendin tonë nëse në dokumentet e tyre nuk shkruan: Republika e Kosovës.

As reciprociteti nuk u bie tamam Mbrëmë morëm vendimin që të avancojmë reciprocitetin me Serbinë. Deri tani maunet nga…

Posted by Haki Abazi on Sunday, May 31, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1