A përfshihet Kosova? / BE po shqyrton heqjen e masave në disa shtete

HomeAktualitet

A përfshihet Kosova? / BE po shqyrton heqjen e masave në disa shtete

Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian ka njoftuar sot se ambasadorët e vendeve anëtare do të diskutojnë kufizimet e përkohshme të vendosura për udhëtim në shtetet e BE-së.
Në diskutimit që pritet të ndodhë tani, do të shqyrtohet edhe mundësia e heqjes së masave në disa shtete të BE-së.

Por, bazuar në situatën aktuale, shtetet e Ballkanit Përëndimor nuk pritet të hiqen nga masat kufizuese ngase numri i rasteve në Kosovë dhe shtetet përreth vazhdon të jetë i madh. /Indeksonline/

Bashkohu ne grup

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0