A kishte ndarje fetare në lu ftë? Flet Anton Quni

HomeAktualitet

A kishte ndarje fetare në lu ftë? Flet Anton Quni

Anëtari i LDK’së Anton Quni ka folur rreth zhvillimeve aktuale në vend, dhe ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale për ish-krerët e UÇK’së.

Por a gaboi Kosova që votoi Specialen?

“Nuk mundemi me thënë që çdo gjë ka qenë perfekt. Për çështjet që janë ngrit ne nuk kemi arrit me i trajtuar në rrafshin e drejtësisë. Tani kur nga eurodeputeti u ngrit tema se pjesëtarët e UÇK’së janë marrë edhe me transplantimin e organeve ishte goditje e madhe ndaj UÇK’së dhe vlerave tona si komb”, thotë Quni për Kanal10.
Quni ka treguar se gjatë lu ftës janë përballur me mungesa elementare mjekësore gjatë lu ftës dhe se akuzat për transplantim organesh janë të pabaza.

Ai ka thënë se nuk ka pasur asnjëherë në Kosovë dallime fetare, e as në lu ftë. Vetë Quni që i përket besimit të krishterë ka treguar fakte nga historia e tij personale.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0