“A je në vete, a duhet të të pyes se kur me qesh”: Përplaset Haxhiu dhe Kollçaku përpara Komisionit Hetimor

HomePolitike

“A je në vete, a duhet të të pyes se kur me qesh”: Përplaset Haxhiu dhe Kollçaku përpara Komisionit Hetimor

Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku.
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir Mulhaxha-Kollçaku, pasi kësaj të fundit nuk i pëlqyen akuzat që bëri në drejtim të ish-qeverisë Kurti për zhvatje gjatë pandemisë si dhe një buzëqeshje që bëri Haxhiu.

Deputeti i PDK-së, i tha se ajo po mundohet ta mëson se kur me buzëqesh e kur jo.
“A je në vete, mua me qeshet kur të më qeshet. Më fal, a guxoj me qesh. Nuk ka pyetje që nuk ndërhynë”, tha Haxhiu.
Ky komision po vazhdon ta marrë në pyetje ish-zv,ministrin Sadiku lidhur me menaxhimin e pandemisë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0