A ishte kjo deklaratë Hoxhajt për Kurtin që detyroi Mustafën t’i heq “vijat e kuqe” për PDK-në

HomeAktualitet

A ishte kjo deklaratë Hoxhajt për Kurtin që detyroi Mustafën t’i heq “vijat e kuqe” për PDK-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se partia e tij tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të Kosovës.

Në media po raportohet se kjo deklaratë e Mustafës vjen pas një prononcimi ditë më parë të deputetit të PDK’së, Enver Hoxhaj ku tha se ka respektin për liderin e VV’së, Albin Kurti.

Hoxhaj ka deklaruar se për Kurtin ka respekt dhe se mund të bashkëpunojnë me Lëvizjen Vetëvendosje.

https://www.facebook.com/watch/?t=0&v=322910708969085

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0