A i njihni këta persona në fotografi?/ Janë themeluesit e PDK-së

HomeAktualitet

A i njihni këta persona në fotografi?/ Janë themeluesit e PDK-së

Bedri Islami ka publikuar një fotografi në të cilën shihet bashkë me Bardhyl Mahmutin, Muhamet Mavrajn, e të ndjerin Shaban Shala.

Islami thotë se fotografia është e korrikut 1999 kur është themeluar Partia për Bashkim Demokratik apo (PBDK), shkruan Gazeta Express.
Islami thotë se kjo parti ka qenë edhe fillimi i Partisë Demokratike të Kosovës që fillimisht ishte drejtuar nga Hashim Thaçi dhe tashmë është në duart e Kadri Veselit.

“Prishtine, korrik 1999!

Themelimi i PBDK-se, fillesa e Partisë Demokratike te Kosovës”, ka shkruar Islami.

Asnjëri nga personat në fotografi tashmë nuk është në Partinë Demokratike të Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0