A e cenon sovranitetin marrëveshja e SHBA-së, tregon Hoti

HomeAktualitet

A e cenon sovranitetin marrëveshja e SHBA-së, tregon Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti është kundërpërgjigjur kritikave të Lëvizjes Vetëvendosje se marrëveshja e Uashingtonit është e dëmshme për Kosovën.
Ai ka thënë pas mbledhjes së qeverisë se kushdo që thotë se marrëveshja për normalizimin ekonomik me Serbinë e ka cenuar sovranitetin e vendit, e ka gabim.

Hoti shprehet i bindur se kjo marrëveshje veçse e ka fuqizuar vendin.

“Hap tepër i madh, i jashtëzakonshme për marrëveshjen finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që nënkupton njohje reciproke. Kushdo që ka dyshime që kjo marrëveshje cenon sovranitetin e vendit e ka gabim”, tha ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0