A do ta çojë Kosovën në zgjedhje të parakohshme? Ja si përgjigjet në Open Hashim Thaçi

HomeAktualitetPolitike

A do ta çojë Kosovën në zgjedhje të parakohshme? Ja si përgjigjet në Open Hashim Thaçi

Hashim Thaçi ishte i ftuar në Open në Top Channel ku me anë të një lidhje skype foli për krizën politike në Kosovë. Thaçi tha në Open se do zbatojë pl

Transportuesit rrugorë kërkojnë të rifillojnë punën, paralajmërojnë protesta
Përplasje LDK-PDK në Lipjan, Ahmeti e Rizani përfshijnë edhe familjet në debat
Aksident trafiku në Malishevë, humb jetën një person

Hashim Thaçi ishte i ftuar në Open në Top Channel ku me anë të një lidhje skype foli për krizën politike në Kosovë. Thaçi tha në Open se do zbatojë plotësisht Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

I keni dhënë mandatarin për formimin e qeverisë Albin Kurtit, deri kur do ta prisni?- e pyeti Eni Vasili.

“Presindeti i Kosovës do të zbatojë në përpikmëri Kushtetutën dhe ligjet e vendit. Kryeministri Albin Kurti është rrëzuar me 85 vota. Pra janë 2/3 e Kuvendit që kanë votuar kundër Kurtit. Kurti kërkon zgjedhje por janë 90 deputetë kundër tij. I kam ftuar të gjithë anëtarët e partive dhe më kanë shprehur se janë të gatshëm për të krijuar një qeveri të re dhe të mos shkojnë në zgjedhje”- tha Thaçi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0