1 2 3 767 10 / 7664 POSTS
EKSKLUZIVE/ A kishte hyrë me Kurtin e Abazin në dhomën e përgjimeve, flet Xhelal Sveçla

EKSKLUZIVE/ A kishte hyrë me Kurtin e Abazin në dhomën e përgjimeve, flet Xhelal Sveçla

Ish-ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka treguar nëse ai ka hyrë në dhomë të përgjimeve, ashtu siç kishte deklar [...]
Rron Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ku i quajti jo normal ata që e votuan PDK-në dhe Hashim Thaçin

Rron Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ku i quajti jo normal ata që e votuan PDK-në dhe Hashim Thaçin

Aktivisti Rron Gjinovci ka kërkuar falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së. Thotë se qëllimi i tij nuk ishte që të ofendonte dikë. “E di [...]
Krasniqi: Edhe unë do habitesha pse njerëzit e votojnë VV’në

Krasniqi: Edhe unë do habitesha pse njerëzit e votojnë VV’në

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i habitur sesi njerëzit e votojnë subjektin politik Lëvizje Vetëvendosje. [...]
Albin Kurti prezanton një ardhje të re në parti

Albin Kurti prezanton një ardhje të re në parti

Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka prezantuar në rrjetin social Facebook një ardhje të re në partinë e tij. Ky është postimi i plotë i tij: Shkum [...]
Vesel Krasniqi i Nismës i reagon Betim Gjoshit të PDK-së: Për ne nuk ka lu ftëtarë të rangut të parë apo dytë të UÇK-së

Vesel Krasniqi i Nismës i reagon Betim Gjoshit të PDK-së: Për ne nuk ka lu ftëtarë të rangut të parë apo dytë të UÇK-së

Shefi i shtabit zgjedhor të PDK’së, Betim Gjoshi, ka kritikuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj, për të cilin ka thënë se i ka borxh PDK-së. “Ne kemi s [...]
Selimi: Buxhetin e drejtësisë do ta rrisim 35%, paga minimale prej 700 euro për policët…

Selimi: Buxhetin e drejtësisë do ta rrisim 35%, paga minimale prej 700 euro për policët…

AAK-ja ka shpalosur sot programin zgjedhor për vitet 2021-2025. Në këtë prezantim është shpalosur programi politik, ekonomik, ai i sundimit të ligjit, [...]
Shala: Qytetarët në krah të komandant Çelikut për shtet që i del zot historisë

Shala: Qytetarët në krah të komandant Çelikut për shtet që i del zot historisë

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar parafushatën gjithandej Kosovës. Partia e drejtuar nga Fatmir Limaj ka takuar banorët e Nekovcit. “Në proceset [...]
Nëse Kurtit nuk i lejohet të garojë në zgjedhje, a mund të jetë kryeministër pas zgjedhjeve si i nominuar nga VV?

Nëse Kurtit nuk i lejohet të garojë në zgjedhje, a mund të jetë kryeministër pas zgjedhjeve si i nominuar nga VV?

Më shumë se vet zgjedhjet, tani çështje e shumëpërfolur është mundësia apo jo e kandidimit të Albin Kurtit për kryeministër të Kosovës. LVV-ja ka d [...]
Ramiz Lladrovci padit gazetarin Vehbi Kajtazin, i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

Ramiz Lladrovci padit gazetarin Vehbi Kajtazin, i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

I pari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë të ditur se ka dorëzuar në Gjykatë padi për shpifje kundër gazetarit dhe kryeredaktorit të Insa [...]
Kush e filloi këtë pandemi globale? Origjina e vërtetë e COVID-19

Kush e filloi këtë pandemi globale? Origjina e vërtetë e COVID-19

Shumica dërrmuese e ekspertëve dakordësohen se e gjitha ka filluar me lakuriqët e natës dhe kjo nuk është hera e parë që ndodh diçka e tillë. Bazuar n [...]
1 2 3 767 10 / 7664 POSTS