“7 vota Pro” – A ka të bëjë shkrimi i Adriatik Kelmendit me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re?

HomePolitike

“7 vota Pro” – A ka të bëjë shkrimi i Adriatik Kelmendit me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re?

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka publikuar një twitter, duke e shkruar “7 vota pro”, por që nuk ka dhënë detaje tjera, se çka ka dashur të thotë me kë

Mustafa në Ditën e Evropës: Jemi i vetmi vend pa liberalizim vizash, shpresoj që BE-ja të marrë shpejt një vendim pozitiv
Mustafa për ‘uljen e papunësisë’: Ministri Bislimi do të fitonte çmimin nobel nëse do të mund…
Thaçi kritikon ”Kurtin dhe grupin e tij

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka publikuar një twitter, duke e shkruar “7 vota pro”, por që nuk ka dhënë detaje tjera, se çka ka dashur të thotë me këtë shkrim.

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë filluar ta shpërndajnë twwiter-in e Kelmendit, duke thënë se shkrimi i tij nënkupton se tashmë është marrë vendimi nga Gjykata Kushtetuese me 7 vota pro dhe 2 kundër formimit të qeverisë së re.Pas postimit të Kelmendit, ka reaguar edhe zv.kryeministri në detyrë Haki Abazi, duke thënë se po tentohet t’i vidhet pushteti Lëvizjes Vetëvendosje nga partitë tjera në vend.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0