23 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet e Kosovës

HomeAktualitet

23 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik Universitare i Kosovës ka njoftuar se aktualisht në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme në vend po trajtohen 101 pacientë.Prej tyre 23 janë të konfirmuar me Covid-19.Njoftimi i plotë:

Në ShSKUK po trajtohen 23 pacientë të konfirmuar me COVID-19101 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitar të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme, prej tyre 23 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, kurse 65 me oksigjeno-terapi.Në QKUK janë të shtrirë 87 pacientë,

13 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë60 me oksigjeno-terapi1 në gjendje të rënduar shëndetësoreNumri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave
Klinika Infektive, 39 pacientëKlinika e Pulmologjisë, 47 pacientëNë spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 14 pacientë10 të konfirmuar pozitivë5 me oksigjeno-terapiNumri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshmeSpitali i Gjakovës, 2 pacientëSpitali i Gjilanit, 10 pacientëSpitali i Vushtrrisë, 1 pacientSpiali i Prizrenit, 1 pacient

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0