10 të vd.ekur sot në Kosovë

HomeAktualitet

10 të vd.ekur sot në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vd.ekur 10 pacientë me COVID-19.

Sipas IKSHPK-së, të gjithë pacientët që humbën betejën me koronavirusin kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë, rastet e fundit pozitive kanë dalë nga 434 mostra të marra nga QKUK-ja, spitalet rajonale dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Ndërkohë që ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se do të ketë ashpërsim të masave.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0